14 Şubatta Satışlarınızı Artırın

14 subat satislar artsin

Merhabalar, yaklaşan sevgililer günü ticaretin Ülkemizde %21 artış gösterdiği bir gündür. Şubat ayı başlarında başlayan bu artış 14 şubata kadar sürmektedir. Bu alışveriş istekliliğini firmanız için olumlu etkiler yaratmasını sağlamaya ne dersiniz. O zaman size basit ve küçük sırlarımız dan bahsedeyim.

Öncelikle 14 Şubatı ele alarak ticari yönden bakalım.

14 Şubatta en çok alınan hediyeler kategorisi nelerdir?
1 – İç Çamaşırı kategorisi // Önceden plan yapanlar
2 – Kolye kategorisi // Bir hafta kala plan yapanlar
3 – Çiçek kategorisi // Genelde son güne bırakanlar

14 Şubatın Turizme etkisi?

Soğuk bir kış günü olan 14 Şubatı romantik bir ortamda geçirmek isteyenlerimiz çoğunluktadır. Tabi bunu yurt dışı seyehati ile taçlandırmak da hiç fena değil. Sevgililer gününü genelde yurt dışında geçirmek isteyenlerin tercihi tabiki de Kuzey tatileri oluyor. Şubat ayında Lopland (4 Kat) ve Kuzey Işıkları ise (3 Kat) daha fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.

14 Şubatın diğer sektörlere etkisi?

Sayılı günler kala hızlı karar vermek için can simidi, bayana çanta ve erkeğe cüzdandır. Bu klişeden ne zaman vazgeçeceğiz bilmem 🙂 ama uzun yıllar etkili olmuş bir yöntemdir. Son zamanlarda kendin yap tirendi aldı başını gidiyor. Bu konuda Youtube, Facebook ve Instagram çok güzel tanıtım kanalları olabilir. Kendin yap konusunda insanların üretilen ürünler üzerinde bir anısı yer alacağından insanlar bu konuda satın alma alışkanlığını dizginleyemiyor.

Şimdi Geldik Müşteri Kazanma İpuçlarına

1 – Hedef kitlenizin bu günde kalbe dokunma isteğini hiç de yabana atmayın. Google Trend verilerini gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Google Trend verileri size ilham verecektir.

2 – Hedef kitlenizin mobil aramalar yaptığını unutmayın, siteniz mobile uyumlu ve mobilde ürünlerinizi doğru tanıttığınız dan emin olun derim 😉 Mobil reklamlar da hiç fena olmaz hani. Şubat ayında mobil Youtube masaüstü ziyaretçilerinden daha fazla ziyaretçi çekiyor da desem tadından yenmez.

3 – Son dakikaya kalmış müşterilere yardımcı olmayı unutmayın onlar ya kararsızlıkla kaldılar yada … bilmem artık. Son dakikaya kalanlar hızlı bir şekilde alıp aradan çıkarma derdinde olurlar bu durumu göz ardı etmeyin ve sürümden kazanın derim. Hızlı transfer ve telefon desteği çok güzel olurdu bence bu dönemde.

Artık bu 14 Şubatta işlerinizi artırmanın taktiklerini aldınız. O zaman 14 Şubat Sevgililer Gününüz kutlu olsun …