05. Windows Server 2012 R2 Kurulumu

Merhaba Arkadaşlar, Sizlere Windows Server 2012 R2 kurulumunda yapmanız gereken püf noktaları aktaracağım. Yeni başladığımız bu yazı dizisinde önemli noktalar anlatılacaktır, genel geçer standart bilgilerin detaylarına girilmeyecektir.

Öncelikle Windows Server ı DVD, Flash Bellek ve Network üzerinden kurabilirsiniz bunu bilmenizi isterim. Diğer yandan bizim yöntemimiz DVD üzerinden olacak. Ve sizlerden rica Orjinal yazılım kullanmanız biliyorum ücret alarak yüksek ama Microsoft siz öğrenenler için BizPark diye bir sistem kurdu ve kayıt olup öğrenme sürecinizde (Ticari değil) kullanabilirsiniz. Okumaya devam et 05. Windows Server 2012 R2 Kurulumu

04. Windows Server 2012 R2 Kitabım Geldi

Merhaba Arkadaşlar, Pazar günü D&R firmasından şevk ve mutlulukla sipariş ettiğim ama perşembe günü elime ulaştı 🙁 . Olsun hala şevkim kırılmadı 🙂 . Kitapla ilgili size biraz bilgi vereyim. Piyasada bu konuda 3-4 tane yazar var ama kıyaslama yaptığımda (içindekiler ve anlatım tekniği olarak) kendi anlama stilime yakın bulduğum kitap :  Okumaya devam et 04. Windows Server 2012 R2 Kitabım Geldi

01. Windows Server Nedir?

Merhaba Arkadaşlar, Sizlere kendimin de yeni başladığı ve çok heyecanlı olduğum 🙂 bir konu üzerinde beraber öğrenme , hataları giderme ve tecrübe sahibi olabileceğimiz bir konuyu açıyorum. Tabi ki Windows Server. ( Sistem Uzmanlığına ilk adımlar da diyebiliriz.)

Bu konu da sizlere kitap, video ve paylaşılmış makale önerilerinin yanı sıra kendim de tecrübe edindiğim ve düşüncelerimi sizlerle paylaşacağım. Okumaya devam et 01. Windows Server Nedir?