FAQ

Mesleğin nedir? Hangi okuldan mezunsun?
Mesleğim Bilgisayar Mühendisliği, aslında Doktorluk mesleği gibi zor diyebilirim. Nedenlerinden biri “Sürekli sorunla uğraşıyorsunuz” 😊  TOBB ETÜ (TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi)’ nden Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezunum.

Neden blog yazıyorsunuz?
“Bilgi paylaştıkça gelişir.” prensibine sahip bir insan olduğumu düşünüyorum. O yüzden bildiğim şeyleri ve tecrübelerimi analoji (benzetmeli örnek) yardımı ile sizlere sunuyorum. Zaten tecrübe edilmiş şeyleri şartlar ve koşullar değişmediği sürece tecrübe etmeye kalkmam, tavsiyem sizde etmeyin.

Hangi sıklıkta paylaşımlar yapıyorsun?
Ortalama haftada en az bir tane, genelde Notlar bölümümde yer alan kategoriler ile ilgili olacak. Tabi ki tavsiyelerinize ve sorularınıza da elimden geldiğince mail adresim ve buradan dönüş yapacağım.

İçeriklerini bir yerden mi alıyorsun? Kaynakların nedir?
İçerikleri bir yerden almıyorum örneklerle anlamanızı kolaylaştırıyorum. “Özgün içerikler mi?” derseniz “evet” zaten özgün olması için analoji ile anlatma ve açıklamaya çalışıyorum. Kaynak konusunda da internet blogları diyebilirim.

Yazılarınızın telif hakları var mı?
Emeğime saygı çerçevesinde kaynak olarak beni de gösterirse çok sevinirim.

Kitap, video eğitim seti, öğrenme tekniği önerir misin?
İsim vermek doğru olmayacağı kanaatindeyim, neden ise buraya yazmadığım kitap sahibi arkadaşların emeğini hiçe sayıp saygısızlık yapamam. Öğrenme tekniğinden önce nasıl öğrene bildiğinizi keşfetmeniz gerektiğini düşünüyorum.

Kendinizi test edin : Öğrenme şekillerini hepimiz biliyoruz, bunların test yöntemleri var onları kullanarak kısa sürede öğrenme şeklinizi bulabilirsiniz. Bu durum da sizin için bulunmaz bir nimet olur.

İletişim kurmak istiyorum ama nasıl?
Benimle iletişim kurmak isteyen arkadaşlar Linkedin  ve iletişim linklerden ulaşabilirler.

Sorularınızı mail atabilirsiniz …