GÖKHAN ÇALI Kimdir?

1991 Yılında Ankara da doğdum. 2004 Yılında ilk olarak Bilgisayar ve İnternet ile tanıştım. (O zamanlar çevirmeli bağlantı vardı 🙂 ) Tahmini olarak ilkokul 6. sınıfta idim. Tabi o zamanlar şimdi ki gibi yapmayıp bozuyordum. Büyük abim den baya fırça yemişliğim var ama sağ olsun asker arkadaşı vardı “sen boz ben yaparım” derdi her düzeltmeye geldiğinde. Donanım ve Bilgisayar Kullanımı konusunu çözmeye başlamıştım doğrusu.

Lise yıllarımda da “Yasin” isimli bir arkadaş ile Web tarafına başladık. Ücretsiz hosting / domain sağlayan firmalardan yararlanarak :). sitemize o zamanlar radyolar, kayan yazılar vs. bir sürü şeyler eklemeyi ve sonrasında da bunları düzenlemeyi kendimiz yapmayı öğrenmeye başladık. O zamanlar PHP öğrenmeye ve yazmaya başladım. Lise sonlarına doğru sektöre girmeye başlamıştım tam anlamıyla 2009 gibi.

Sonrasında Üniversite Hayatı başladı ve Java öğrenmeye ve yazmaya başladım. Üniversite hayatım güzel ve verimli geçti benim için. Nedeni: Öğretmenden bir şey bekleyen bir tip değildim, herşeyi kendim öğreneyim ve kendim anlayayım çabasında idim. (Üniversitenin “öğrenci merkezli öğretme sistemi” aslında) Java dilini o kadar sevdim ki Gömülü Sistem (Embedded) kod yazmaya kadar ilerledim.

Mobil de “Android” öğrenmek istiyorum aslında, nedeni de kendi belirlediğim yöntemi tamamlamak için.

  • Şimdilerde Hacettepe Teknokent te  bir Anonim Şirketinde “Yazılım Geliştirme Ekip Lideri” olarak çalışmaktayım.
  • C# Corner Turkey de Ankara Lideri olarak görev almaktayım. ( Hindistan merkezli Microsoft destekli bir Yazılımcı Topluluğu)
  • Google Sertifikasyon programlarına katılıp Google AdWrods, Google Analytics sertifikaları aldım.

… fazla detaya inmeden bu kadar diyelim.