Google Arama Motorundan 3 Seo İpucu

google seo ipucu

Google geçtiğimiz günlerde seo teknikleri ile ilgili bu anlamda çalışan firma ve kişilere biraz ipucu verdi desek yeridir. Bu gibi konuları takip ve incelerseniz sizler için çok daha iyi olur. Sektörümüz olan Dijital Medya her gün yeni bir satır ekliyor kendisine. Bizde bu satırları takip edip ciddi stratejiler kurmamız ve var olan stratejilerimizi güncellememiz gerekiyor.

Google 7000′ i aşkın bir web sitesi ölçüm ağı ile her geçen gün 200 den farklı seo tekniği ile denemeler ve testler yapmaktadır. Amaçları insanlara istedikleri en doğru arama listesini sunmaktır. Kurulma zamanından bu yana bu amaç için çalışmakta olan bir arama motorudur zaten. Bu konu ile ilgili yayınladıkları yazıdaki başlıklar şu şekildeydi. Bu başlıkları sizin için hem yorumlayıp hem de neler olduğunu sizlerle paylaşacağım.

1. Seo da küçük adımlarla başlayın

Güzel bir söz aslında küçük adımla sıklıkla yapın ki diyor, etkili olsun ve güncel kalın. Güncellik çok önemlidir Google için. Örneğin Google Benim İşletmem konusunda sadece bilgilerinizi girip bırakıp gitmeyin. Yeni özellikler eklendi orayı iyi tutun. Yorumlar sayıları ve paylaşımlarınız da orayı da unutmayın. Ha bu arada şuna da bi göz atın derim Google seo için neler yapılmalı diye birşey paylaşmıştı. Kesinlikle unutmamanız gereken bir durum da var ki Google ile siteniz arasında bir bağlantı bir köprü olan yapı olan Google Search Console dur. Kesinlikle kullanmanızı isterim yoksa sitenizde optimize yapamazsınız. (Yani sitenizde doğru olanı bulamazsınız.)

2. Değişikliklerden korkmayın

Mobile ayak uydurun yoksa tren kaçar. Unutmayın ki trafiğinizin en az %50 si artık webden geliyor. Ve ilerleyen süreçte daha fazlası gelecek. Bu yüzden hızlıca mobil uyum eksiklerinizi giderin. Mobil trafiği artırmak için de Google AMP yi çıkarttı, mobil deki istediği kurallara tam anlamıyla uyumlu bir altyapıdır. Google çıkarmışsa vardır bir bildiği siz kesinlikle kullanın. Google snippetların çok daha etkili işe yaradığını AMP sayesinde göreceksiniz. Ben test ederek gördüm.

3. Seo için güç birleştirin

Seo da her zaman yaparız şu yanlışı, bir den fazla paravan dediğimiz siteler kurup oraları besleyip, çok dallanmak aslında doğru değildir. Örneğin, bir boru düşünün büyük bir boru oradan akan su mu daha etkilidir bir taşa çarpması ve etkilemesi için, yoksa birden fazla dallanması mı? Cevabı siz düşüne durun. Google kendisi açıladı güç birliğine gidin sitenizde. Nedeni bir büyük platform, 6 küçük parça platformdan daha etkilidir. Bu birleştirme sayesinde %64 trafiğiniz artacak ve arttıda bende test ettim.

Bakınız: Google seo istekleri konusunda size bilgi verecek ingilizce çok güzel bir dökümandır. Temeldir ama yinede kesinlikle iyi sonuçlar üretmeniz için bir kılavuz olur.