Hala İşinizi Dijital’e Taşımadınız Mı ?

dijital-medya

Hala işinizi Dijital Medya mecralarına taşımadı iseniz, çok ama çooooooook geri kalmışsınız demektir. Unutmayın gelişen teknolojiye ayak uydurmayan işletmeler zaman içerisinde kaybolacaktır. Gelişen teknoloji ile müşteri kitlenize daha fazla yakınlaşmak ve onlarla irtibat kurma fırsatınız var. Bu büyük fırsatı teperseniz hızla büyüyen teknoloji çığının altında kalırsınız.

Geçmişten sizlere bir kaç örnek vereceğim “Motorola” firmasını hepimiz hatırlarız, şimdilerde sizce nerelerde. Dijital dönüşümünü tamamlayamayan ve bu konuda en büyük örnek olan firmadır. Dijital çağın getirdiği yenilikleri firmasına yansıtmayan ve bu konuda sadece kendi üretiklerini satmaya çalışan bir firmaydı. Müşterilerin ürünler üzerindeki istekleri ve beklentilerini karşılamak için dinlemedi bile müşterilerini sonunda battı.

Buna benzer bir çok örnek verilebilir ama önemli olan olumsuz örnek değil de olumlu örneklerdir. Bunu çok basit bir şekilde test edebiliriz. Her zaman söylerim eskiden firmalar biraz büyüyünce hemen ilk iş muhasebeciyi içeriye almak olurdu ama şimdi ilk iş bir dijital medya uzmanı almak. Neden mi? dijital dünyanın ürün satışında çok büyük etkisi vardır. Ürün satın almak isteyen insanların %80 i artık internetden alacağı ürünlerin muadil ve örneklerine bakmakta. Sizi göremez ise satış şansınız yok. Bu kadar net. Bu aramalarda sizi görmesi ve sadık bir müşteriye dönüşmesi için Dijital medya uzmanları işe almak en mantıklı adımdır.

Hizmetinizi ve ürünlerinizi daha büyük kitlelere ulaştırmak ve bu kitleler karşısında ürününüzü tanıtmak ve satış rakamlarınızı artırmak için sosyal medya hesaplarını ve dijital medya stratejilerinizi geliştirmeniz gerekmektedir. En doğru adımları sektörünüzde bu konudaki öncü firmaları inceleyerek görebilirsiniz. Sonrasında ise kendinize özgü yeni stratejiler ile onların önüne geçmeniz gerekmektedir. Ya “Motorla” gibi yarışı başta kaybettiğinizi kabullenin yada zaman kaybetmeden yarışa başlayın.

Unutmayın rakipleriniz sizden öndeler.