HANGİ DİLİ ÖĞRENEYİM SORUSU (?)

Merhabalar Arkadaşlar, Yazılımdan biraz anlayan insana yeni başlayacak olan arkadaşların ısrarla sorduğu soru olan “hangi dili öğrenmeliyim?“, “hangi dilin iş imkanı çok?“, “hangi dili bilirsem çok para kazanırım?” gibisinden hepsinin sonucu aynı yere giden bir soru dizisidir.

Benim bu konuda bir kaç önerim olacak sizlere;

Önce;
1 – Algoritma bilginizi ölçün ne derecede olduğunuz (Bilgi eksikliğiniz var ise hızlıca tamamlayın ve yok ise bu adımı geçtiniz.)

Sonra;
2 – İzleyebileceğiniz iki yöntem temeli var Ülkemizde yaygın bulunan;

yazilim-java-aspnet

Bu yollardan birini adam akıllı bilmek (uzman olmak), ikisinden biraz biraz bilmekten çok daha iyidir. Unutmayın User Interface taraflarını öğrenmenize iki tarafta da ileri seviye değil yazdım çünkü ; o iş UI-UX Designer ların (Arayüz Tasrımcılar).

Karar verdikten sonra sadece o alanda uzman olmaya çalışın ve çevrenizden yada iş yerlerinden gelen seslere kulak asmayın, çünkü fikrinizi değiştirecek bir çok duyum alacaksınız. Önemli olan sizin ne istediğinizdir.

İş hayatınıza başladığınızda da görevinizi yapın UI-UX Developer yada Designer değilsiniz siz yada her neyse, yazılımcılar arasında genelde Back-end Developer yada Java Developer / .Net Developer diye de adlandırılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir