Sonuçları görmek için enter tuşuna, iptal etmek için "esc" tuşuna basın.

Seo’ da Marka Faktörleri

Seo yu kullanma amacımız marka etkisi yaratmak ve kullanıcı kitlemizi etkilemek olduğunu hepimiz biliyoruz. En doğru seo marka faktörlerini sizler için derledim ve burada sizlere sunuyorum. Marka olmanın gerekliliklerinden birisi de seo’ nun başarılı yürütülmesidir.

Seo’ da Marka Faktörleri

Marka Adını İçeren Bağlantı Metni: Marka adını içeren bağlantı metinleri, basit ama güçlü bir marka sinyalidir.

Marka İçerikli Aramalar: Kullanıcılar markaları ararlar. Eğer kullanıcılar Google’da sizin markanızı arıyorsa bu Google’a sizin markanızın gerçek bir marka olduğunu gösterir.

Marka + Anahtar Kelime Aramaları: Kullanıcılar markanızla birlikte belirli bir anahtar kelimeyi mi arıyorlar (Örneğin, “Metafor seo“, “Metafor ajans“)? Eğer öyleyse Google bu aramaların jenerik varyasyonlarında da markanızın web sitesini aramalarda üst sıralarda gösterecektir.

Facebook Sayfası ve Beğenileri Olan Site: Markaların çok sayıda beğeni toplamış Facebook sayfaları olması muhtemeldir.

Takipçileri olan Twitter Profilli Site: Birçok takipçiye sahip Twitter profilleri ilgili Twitter profilinin popüler bir marka olduğunu gösterir.

Resmi Linkedin Şirket Sayfası: Birçok gerçek işletmenin şirket Linkedin hesapları vardır.

Doğrulanmış Profiller: Şubat 2013’te Google CEO’su Eric Schmidt şöyle belirtmiştir; (Doğrulanmış profillerden yapılan paylaşımlar daha üstte çıkar.)

Sosyal Medya Hesaplarının Yasallığı: 10.000 takipçili ve 2 postlu bir sosyal medya hesabı yine 10.000 takipçili ve birçok etkileşimi olan bir sosyal medya hesabına göre oldukça zayıftır. Google, sosyal medya hesaplarının sahte mi gerçek mi olduğuna karar vermek konusunda bir patente sahiptir.

Markanın Haber Kutularında Gösterilmesi: Çok büyük markalar sürekli haberler kısmında gösterilir. Hatta bazılarının ilk sayfada kendi web sitelerinden bir sayfa varmış gibi görünür.

Linklenmemiş Marka Mention’ları: Markalar bazen linklenmeden mention’lanırlar. Google linklenmemiş marka mention’larını da marka sinyali olarak görür.

Offline Mağazalar: Gerçek işlerin ofisleri olur. Google bir sitenin büyük bir marka olup olmadığını anlamak için lokasyon datasına da bakar.