Sonuçları görmek için enter tuşuna, iptal etmek için "esc" tuşuna basın.

Seo’ da Off Site WebSpam Faktörleri

Seo dünyasında tek başınıza bir noktaya kadar ilerleyebildiğinizi görürsünüz, diğer site yöneticilerinden de destek alma ihtiyacı duyduğunuzda uymanız gereken bir dizi kural vardır. Bunları sizin için bu yazımda topladım.

Seo’ da Off Site WebSpam Faktörleri

Doğal Olmayan Link Akışları: Ani (ve doğal olmayan) link akışları, sahte linklerin kesin bir işaretidir.

Penguen Cezası: Google Penguen tarafından cezalandırılan siteler arama sonuçlarında belirgin bir şekilde daha az görünürdür. Penguen şu anda kötü linkleri filtrelemek mi yoksa tüm web sitesine mi ceza vermeli buna odaklanıyor.

Yüksek Bir Yüzdesi Düşük Kaliteli Linklerden Oluşan Link Profili: Daha çok siyah şapkalı SEO yapan kişiler tarafından kullanılan birçok link (blog yorumları ve forum profilleri gibi) sistemi oyuna getirmeye çalışmanın bir işareti olabilir.

Linklenen Alan Adının Uygunluğu: MicroSiteMasters.com’un ünlü analizine göre alakasız sitelerden çok fazla sayıda yönlenen linkler, Penguen için daha şüphe çekici olmaktadır.

Doğal Olmayan Link Uyarıları: Google binlerce “Google Arama Konsolu doğal olmayan linkler bulmuştur.” uyarısı göndermektedir. Bu genellikle her zaman olmasa da sıralamada bir düşüşe yol açmaktadır.

Düşük Kaliteli Dizin Linkleri: Google’a göre düşük kaliteli dizinlerden gelen backlinkler cezalandırılmaya neden olabilir.

Widget Linkleri: Google kullanıcıların siteye bir widget eklediğinde otomatik olarak üretilen linklere karşıdır.

Aynı Class-C IP’sinden Gelen Linkler: Aynı sunucu IP’sinden doğal olmayacak kadar çok sayıda gelen link Google’ın linklerinizin blog ağından geldiğine karar vermesinde yardımcı olabilir.

“Zehirli” Bağlantı Metinleri: “Zehirli” bağlantı metinlerinizin olması (özellikle eczacılıkla ilgili kelimelerde) sitenizin spam ya da hacklenmiş olduğu bilgisini verebilir. Her iki durumda da bu sitenizin sıralamasını negatif etkileyebilir.

Doğal Olmayan Link Sayısı: 2013’te yayınlanan bir Google Patenti, Google’ın bir siteye yönlenen link akışının kurallara uygun olup olmadığını nasıl ayırt edebildiğini açıklar. Doğal olmayan linklerin değeri düşürülür.

Makale ve Basın Yayın Linkleri: Makale ve Basın Yayın Linkleri: Makale ve basın yayın linkleri, birçok site tarafından o kadar çok kez kötü amaçlı olarak kullanılmıştır ki, Google artık bu iki linkin oluşturulma stratejisini birçok durumda ”sahte link yapısı” olarak algılamaktadır.

Manuel Aksiyonlar: Bunlardan çok sayıda vardır ancak çoğunluğu siyah şapka link oluşturma ile ilgilidir.

Satış Linkleri: Sitenizde satış linklerinin yakalanması arama görünürlüğünüzü negatif etkileyebilir.

Google Sandbox: Ani link akışı alan yeni siteler bazen Google Sandbox‘a konur, bu da onların geçici olarak arama sonuçları görünürlüklerini limitler.

Google Dans: Google Dans, sıralamaları geçici olarak değiştirebilir. Bir Google Patenti‘ne göre bu Google için sitelerin algoritmayı oyuna getirmeye çalışıp çalışmadığını anlamanın bir yoludur.

Disavow Tool: Bu aracın kullanımı negatif SEO’nun kurbanı olan siteler için manuel ya da algoritmik bir cezayı kaldırabilir.

Yeniden Değerlendirme Talebi: Başarılı bir yeniden değerlendirme talebi bir cezayı önleyebilir.

Geçici Link Şemaları: Google, çok çabuk şekilde üretip – hızlıca kaldırılan spam’li linkleri yakalar. Bu ayrıca, geçici link şeması olarak da bilinir.