WordPress Eklenti – Google Sitemap Generator

Merhabalar Arkadaşlar, Sizlere WordPress de kendi kullandığım ve tecrübelerim sonucu çok işe yaradığını düşündüğüm ve gördüğüm eklentileri bu bölümde bir bir anlatacağım.

Bunlardan ilki tabi ki de Sitemap üzerine olacak: Söyle bir düşündüğümüzde bir web sitesi arama motorları olmadan bir hiçtir. Diğer yandan bu hiçlikten kurtulmak için hem arama motorları hem de sitemiz tarafından yapılması gereken bir dizi işlem vardır. Bun işlemlerden benim en çok önemsediğim ve en basit olan Sitemap özelliğidir.

Sitemap : Sitenizi indexlemek (arama motoruna eklemek) üzere gelen arama motoru robotlarına yol gösteren bir aracıdır. Bu aracı hazır platformlardan biri olan WordPress de en doğru şekilde eklemek ve kontrol etmek için kullandığım eklentinin adı : Google Sitemap Generator  dür.

WordPress kullanıcılarının kesinlikle kullanmasını tavsiye ediyorum kurulumu ve kullanımı çok basittir. Bu konuda bilgi vermeye gerek duymuyorum ki, bir temel wordpress bilgisine sahip kullanıcı bunu rahatlıkla yapabilir.

Dikkat : Bu eklentiyi kurduktan sonra size : www.siteadiniz.com/sitemap.xml uzantılı bir sayfa verir. Bu sayfayı arama motoru web master tools ların site haritası bölümlerine eklemeniz gerekmektedir.

Böylelikle hem seo hem de wordpress adına analizlerim ve tecrübelerim dahilinde sizlerle paylaşımlara başlamış oldum.

Başarılar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir